Humentyk
Михайло Гументик
Позаштатний радникКандидат с.-г. наук.
Освіта

Кам'янець-Подільский сільськогосподарський інститут, факультет механізації сільського господарства, спеціалізація інженер-механік.

Академія державного управління при Президентові України.

Спеціалізація

- консультування з питань вирощування, переробляння біоенергетичних культур або використання відходів виробництва, виготовлення біопалива;
- супровід інвестиційних проектів конверсії біомаси в енергію, структурування угод по проектному фінансуванню;
- консультування і супроводження інших проектів в галузі біоенергетики.

Кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник

З 2010 року в Національній академії аграрних наук України бере участь у створенні Програми 22 “Біоенергетичні ресурси” та нового напряму дослідження у сфері біоенергетики. З цього часу і по сьогодні очолює лабораторію в Інституті біоенергетичних культур НААН України "Технології вирощування та переробляння біоенергетичних культур для виробництва біопалива". 

За результатами наукових досліджень з 1998 року опублікував більше 100 наукових праць, біля 10 брошур та монографій в тому числі отримав - 22 патенти України на винаходи і є одним з авторів трьох сортів біоенергетичних культур та трьох Національних стандартів України.

Є керівником проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами» під егідою Міністерства Закордонних справ Королівства Норвегії UKR - 14/0034 в м. Борщів Тернопільської області. Основною метою проекту є збільшення виробництва й використання біоенергії та інших видів відновлювальної енергії, а також розробка плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки Західного регіону України.