З ким працювати: з юристом або адвокатською компанією (юридичною фірмою)?

З ким працювати: з юристом або адвокатською компанією (юридичною фірмою)?

В Інтернеті та пресі часто можна зустріти оголошення про те, що підприємство запрошує на роботу юриста. Підготовлений знаючий юрист зможе відгородити бізнес від проблем, що виникають у процесі діяльності, але, на жаль, на всіх таких не вистачає. Ми хотіли б викласти свою точку зору на ті переваги, які може одержати підприємство при роботі з адвокатською компанією (юридичною фірмою).

Переваги по освоєнню знань і витратам на придбання інформації

1. Розмаїтість розв'язуваних адвокатською компанією (юридичною фірмою) завдань веде, з одного боку, до розширення сфери діяльності, а з іншої, вимагає вузької спеціалізації співробітників по окремих галузях знань (оподатковування, аудит, корпоративне право, процесуальне право і т.п.). Такий обсяг знань не під силу освоїти одному фахівцеві (юристові підприємства). До речі, проблеми, що виникають в підприємств, мають багато спільного і є велика ймовірність того, що значна їхня частина юридичною фірмою вже вирішувалася для своїх клієнтів.

2. Витрати на придбання джерел правової інформації. В нас є можливість (викликана необхідністю) витрачати декілька тисяч гривень на місяць на підтримку баз даних, придбання спеціальної й періодичної літератури. Як правило, таких витрат підприємство не може собі дозволити. Крім того, співробітники нашої фірми постійно займаються систематизуванням потоку інформації, що надходить із преси (судова практика, огляди, консультації).

Організаційні переваги

1. При партнерстві з юридичною фірмою виключається можливість перерв у наданні кваліфікованої підтримки (відпустка, хвороба, догляд за дитиною).

2. Немає необхідності надавати постійне робоче місце (кабінет), обладнувати його оргтехнікою.

3. Не виникне проблем зі звільненням юриста, якщо він не відповідає займаній посаді. У практиці є випадки, коли адміністрація підприємства звільняла юриста через суд протягом кількох років.

4. Конфіденційність. Виникає можливість вирішувати питання та одержувати консультації, про які на підприємстві не повинні знати.

Слід відмітити один нюанс у роботі адвокатської компанії:
У рамках адвокатської компанії адвокати й співробітники (помічники адвокатів, юристи) можуть користуватися більшими правами, наданими їм Законом України Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Нормами зазначеного закону на всіх співробітників адвокатської компанії покладений обов'язок зберігати адвокатську таємницю. Предметом адвокатської таємниці є питання, з яких громадянин або юридична особа зверталися до адвоката, суть консультацій, порад, роз'яснень та інших відомостей, одержаних адвокатом при здійсненні своїх професійних обов'язків (ст. 23 закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"). Забороняється будь-яке втручання в адвокатську діяльність, вимагання від адвоката, його помічника, посадових осіб і технічних працівників адвокатських об'єднань відомостей, що становлять адвокатську таємницю. З цих питань вони не можуть бути допитані як свідки. Документи, пов'язані з виконанням адвокатом доручення, не підлягають оглядові, розголошенню чи вилученню без його згоди (ст.22  закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність").

Економічні переваги

1. Витрати на оплату послуг, надаваних адвокатською компанією (юридичною фірмою), зменшують базу оподатковування Вашого підприємства по ПДВ і податку на прибуток (складаються акти виконаних робіт - для збільшення валових видатків, виписуються податкові накладні - для одержання кредиту по ПДВ).

2. При виплаті зарплати своєму юристові все податкове навантаження на фонд оплати праці перераховується підприємством у бюджет, а при розрахунках з юридичною фірмою таких відрахувань немає.

3. Стають доступними варіації на тему зміни видатків підприємства на юридичний супровід залежно від навантаження. Застосування подібної схеми розрахунків з юристом підприємства спричинить негайне звільнення останнього за власним бажанням.

4. Вартість послуг, виплачена адвокатський компанії за ведення справ клієнта в суді, відповідно до норм цивільного процесуального і господарського процесуального кодексів відшкодовується за рахунок сторони, що програла, - це дозволяє зменшити вартість судових витрат.

РОБОТА ЗІ ШТАТНИМ ЮРИСТОМ

1. Заробітна плата юриста із середнім досвідом (3-5 років) і середніми знаннями на ринку праці - 700-1000 доларів.

2. Юристи, які готові працювати за 300-400 доларів на місяць, як правило, мають невеликий досвід роботи та у більшості випадків молоді люди, для яких робота у Вашій фірмі - це перший етап у кар'єрі, що починається, і їхнє перебування у Вас не буде тривати більше року.

3. Процес трудових відносин зі штатним юристом має наступні особливості:

- Юрист може виконувати додаткові обов'язки, у цьому випадку Ви заощаджуєте на заробітній платі - плюс, але дуже сумнівний;

- Працівник через дуже невеликий період роботи може зажадати підвищення заробітної плати або покинути Вашу фірму (підтверджується багаторічною практикою);

- Ви зобов'язані нести додаткові витрати, передбачені трудовим законодавством: сплата обов'язкових зборів, відпускних, лікарняних і ін.;

- Ви повинні будете обладнати робоче місце (комп'ютер, стіл і т.п.) , забезпечити співробітника літературою й правовими базами, забезпечити підвищення кваліфікації;

- Штатний юрист може захворіти, піти у відпустку, зненацька звільнитися - і ви залишитеся без юриста;

- Штатний юрист може порушити Вашу комерційну й службову таємницю, перейти до конкурентів.

4. При виникненні ситуацій з якими Ваш юрист не знайомий, він буде вчитися на Ваших помилках, а отримання досвіду починаючим фахівцем у процесі роботи може дорого обійтися підприємству. Нам не раз доводилося шукати виходи із дуже не простих ситуацій. У таких випадках втрати підприємства від збитків і додаткових витрат у десятки й сотні разів перевищували видатки на своєчасну кваліфіковану юридичну підтримку бізнесу.

Перераховані доводи на користь роботи з адвокатською компанією (юридичною фірмою) у жодному разі не виключають ухвалення компромісного рішення. Так, для підприємств із великими оборотами є можливість працювати по поточних питаннях з юристом підприємства, а для вирішення складних проблем або при різкому збільшенні обсягу роботи залучати юридичну фірму.

Завдяки розвитку сучасних засобів зв'язку є можливість надавати послуги підприємствам, що перебувають в інших регіонах з використанням телефону, факсу, електронної пошти. Досвід роботи з такою категорією підприємств підтвердив право на життя такого напрямку взаємодії.

Коротко про нас

Юридична фірма 'Правовий захист' заснована 10 січня 1999 року. Ліцензія Міністерства юстиції України на здійснення юридичної практики № 1-4669 від 23.02.99р.

Фірма надає послуги як окремим, так і корпоративним клієнтам. Досвід співробітників дозволяє надати повний комплекс юридичних послуг і допомагає уникнути помилок у бурхливому океані мінливого законодавства. У фірми є все необхідне для вирішення різноманітних проблем і питань, що виникають при веденні бізнесу.

Основними клієнтами фірми є виробничі, страхові, інвестиційні компанії.

Співробітники строго дотримуються конфіденційності отриманої від клієнтів технічної, фінансової, комерційної інформації й цілком гарантують її нерозголошення.

З метою більш якісного надання клієнтам правової допомоги адвокати Юридичної фірми "Правовий захист" створили адвокатське об'єднання "Адвокатська компанія "Соколовский і Партнери". У рамках адвокатського об'єднання адвокати й співробітники (помічники адвокатів, юристи) можуть користуватися більшими правами, наданими їм Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

За результатами одинадцятого щорічного дослідження газети "Юридична практика" "Юридичні фірми 2007" Адвокатська компанія "Соколовський і Партнери" увійшла в рейтинги: "50 провідних юридичних фірм України", "50 провідних юридичних фірм за рівнем прибутку", а також, згідно рейтингам газети "Юридична практика" за 2006, 2007, 2008 и 2009 роки, Адвокатська компанія "Соколовський и Партнери" визнана одної із 50 провідних юридичних фірм України з фінансової ефективності.

Спори з податковими органами є одним із основних видів юридичних послуг, які надає Адвокатська компанія «Соколовський и Партнери» своїм Клієнтам. Велика кількість зазначених справ і позитивна практика їх вирішення була відмічена газетою «Юридична практика» в розділі «19 найбільший публічних спорів в галузі оподаткування» (дослідження ринку юридичних послуг за 2009 рік).

За результатами проекту «Юридична премія 2010 року», що проводиться за ініціативою газети «Юридична практика», Адвокатське об'єднання «Адвокатська компанія «Соколовській і Партнери» увійшла в трійку кращих юридичних фірм України, що спеціалізуються у наданні правової допомоги в сфері оподаткування.

Відповідно до рейтингів газети "Юридична практика" за 2002, 2003, 2004 та 2005 роки Юридична фірма "Правовий захист" входить до 50 найбільш продуктивних юридичних компаній України. У довіднику "Ukraіnіan Law Fіrms" за 2003 рік видавництва "Юридична практика", Юридична фірма "Правовий захист" рекомендована іноземним клієнтам, як найбільш професійна юридична фірма України в галузі правового супроводу діяльності страхових компаній.