Змінено порядок ведення обліку доходів і витрат фізичних осіб-підприємців

Змінено порядок ведення обліку доходів і витрат фізичних осіб-підприємців

4 липня  2020 року на засіданні ВРУ прийнято  законопроект №2425 "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб-підприємців".

Основні зміни, що стосуються ведення обліку доходів і витрат фізичних осіб- підприємців:

для фізичних осіб - підприємців  на  загальній системі оподаткування:

  • дозволено вести книгу обліку доходів і витрат  як в паперовому, так і в електронному вигляді , у тому числі через електронний кабінет. Книга обліку доходів і витрат ведеться за типовою формою, визначеною  центральним органом виконавчої влади.

  • скасована реєстрація  книги обліку доходів і витрат в контролюючому органі  (раніше було - обов'язкова реєстрація книги у контролюючому органі)

для фізичних осіб-підприємців 1 і 2 груп єдиного податку та 3  групи єдиного податку, які не є платниками податку на додану вартість:

  • скасовуються обовязкове ведення книги  обліку доходів і витрат. 

  • дозволено вести облік доходів і витрат у довільній формі, шляхом помісячного відображення отриманих доходів. За власним рішенням підприємець може вести книгу обліку доходів і витрат. 

для фізичних  осіб - підприємців 3 групи єдиного податку, які є платниками податку на додану вартість:

  • дозволено вести книгу обліку доходів і витрат  як в паперовому, так і в електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет. Книга обліку доходів і витрат ведеться за типовою формою,визначеною центральним органом виконавчої влади.

  • скасована реєстрація книги обліку доходів і витрат в контролюючому органі  (раніше було -  обов'язкова реєстрація книги  у  контролюючому органі). 

Зазначені зміни, внесені законопроектом №2425 набирають чинності з 1 січня 2021 року

Нагадаємо, у відповідності до діючого  Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України №579 від 19.06.2015, у разі обрання ведення Книги в електронній формі, платник податку зобов’язаний надіслати контролюючому органу заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі засобами електронного зв’язку в електронній формі.    

 

Практики