Закон № 2480 зменшив податковий тягар на “зелену” генерацію

Закон № 2480 зменшив податковий тягар на “зелену” генерацію

Коментар Владислава Соколовського інформаційно-аналітичному порталу "Енергореформа", щодо запровадження касового методу виникнення податкових зобов’язань ПДВ для ВДЕ-генерації.

Зміни до Податкового кодексу наразі надали можливість “зеленим” електростанціям визначати дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту із послуги із зменшення навантаження за касовим методом. Тобто, платити ПДВ необхідно після отримання грошей від НЕК “Укренерго”. Ця пільга буде діяти до 1 січня 2026 року.

Полегшення буде і в оподаткуванні прибутку. До 19 серпня цього року, дати отримання оплати  від продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом та/або надання послуг із зменшення навантаження не впливали на оподаткування податком на прибуток. Після змін, цей податок не буде нараховуватися за такими операціями, якщо оплату на кінець звітного періоду не було отримано. Ця пільга буде діяти  у періоді з 1 січня 2022 року до 1 січня 2024 року.

Закон 2480 частково вирішить проблему додаткового фінансового навантаження на станції сектора ВДЕ, а також допоможе “зеленій” генерації врятуватися від зупинки та неплатоспроможності.

Повний текст тут