Захист інтелектуальної власності подорожчав

Захист інтелектуальної власності подорожчав

Кабінет Міністрів України своєю Постановою № 496 від 12 червня 2019 року змінив розміри зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.

За офіційною інформацією, урядове рішення спрямовано на удосконалення державної системи правової охорони інтелектуальної власності з метою посилення її впливу на інтенсифікацію науково-технічного та економічного розвитку держави.

Так, наприклад, оплата за подання заявки на реєстрацію торговельної марки тепер складатиме мінімум 4000 грн. А за продовження терміну її реєстрації – 12000 грн.

Дійсно, кількість заявок на реєстрацію об’єктів інтелектуальної власності за останні роки значно зросло, що призвело до збільшення строків їх реєстрації. Наприклад, термін від подання заявки до отримання свідоцтва на право власності на знак для товарів та послуг зазвичай складав майже 2 роки.  

Проте, такий великий розмір зборів може також стати й перепоною для реєстрації нових об’єктів інтелектуальної власності і, відповідно, збільшити кількість випадків їх неправомірного  використання.

Практики