Які зміни чекають український бізнес після впровадження автоматичного обміну податковою інформацією

Які зміни чекають український бізнес після впровадження автоматичного обміну податковою інформацією

На початку 2023 року був прийнятий новий закон щодо внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки

Про те як зміниться взаємодія українського бізнесу з податковою та інші податкові новації розказує Наталія Куріленко - керівник податкової практики, аудитор та адвокат “Соколовський і партнери” у новій публікації для ЛІГА:ЗАКОН. 

У серпні 2022 року Україна приєдналася до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (CRS). Обов'язковою умовою якої є впровадження у національне законодавство загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки, схваленого Організацією економічного співробітництва та розвитку.

Прийнятий Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки ( проєкт №8131) розроблено для впровадження Стандарту CRS і приєднання України до міжнародної системи обміну інформацією.

Це дозволить податковим органам України щорічно отримувати визначений масив даних в уніфікованому форматі щодо тих іноземних рахунків, які належать податковим резидентом України, або які належать організаціям, що перебувають під контролем резидентів України. У відповідь Україна надаватиме аналогічну інформацію податковим органам країнам-партнерів відносно рахунків їх податкових резидентів.

В зв'язку із прийняттям закону, з 1 липня 2023 року всі фінансові рахунки почнуть перевіряти для виявлення підзвітних рахунків, тобто тих, що підлягають автоматичному обміну. Це буде стосуватись як вже відкритих станом на 1 липня 2023 року рахунків, так і тих, що будуть відкриті після цієї дати.
 

Нові рахунки та рахунки фізосіб з високою вартістю (з залишком або вартістю понад 1 млн доларів США станом на 30 червня 2023) будуть перевірені до 31.12.2023 року.
Рахунки фізосіб з низькою вартістю (з залишком або вартістю, що не перевищує 1 млн доларів США станом на 30 червня 2023) та рахунки організацій з залишком або вартістю, що перевищує 250 тис. доларів США станом на 30 червня 2023 - будуть перевірені до 31.12.2024 року.

Повний текст тут