Які податкові зміни очікувати ІТ-бізнесу з початку 2023 року для ЛІГА:ЗАКОН

Які податкові зміни очікувати ІТ-бізнесу з початку 2023 року для ЛІГА:ЗАКОН

Наталія Куріленко, керівник податкової практики, аудитор та адвокат розповіла редакції ЛІГА:ЗАКОН про зміни які чекають український IT - бізнесу на початку 2023 року.  

З 1 січня 2023 року при постачанні програмної продукції підприємцям доведеться реєструватись платниками ПДВ, нараховувати та сплачувати податок. 80-85% витрат на створення  ІТ-продуктів - вартість послуг ІТ-спеціалістів. Вони включають  заробітну плату робітників компанії або послуги спеціалістів аутсорсингу, які зареєстровані як ФОП. В результаті,  компанії фактично не мають податкового кредиту з ПДВ та не можуть знизити свої ПДВ-зобов'язання.  Фактично це означатиме збільшення вартості ІТ-послуг відразу на 20%, яке вплине на різке зниження конкурентоспроможність українського продукту. 

Додатковим викликом для ІТ-індустрії 2023 року стане подвійне оподаткування. Частина ІТ-спеціалістів може залишитися за кордоном України та змінить свій резидентський статус та відповідно країну сплати податків. Оскільки більшість їх залишиться зареєстрованим ФОПами, українські податкові органи будуть намагатись оподаткувати отримані доходи в Україні. Це призведе до подвійного оподаткування і  також може вплинути на розвиток ІТ-бізнесу в Україні.

Як зазначила пані Наталія:

І попри постійні розмови про зміну законодавства для обмеження господарських відносин юридичних осіб  із ФОП на єдиному податку 3 групи, 2023 рік залишає можливість праці ІТ-спеціалістів ФОПами на 3 групі та й ще за ставкою 2%. Отже, у порівнянні із високими ставками загальної системи оподаткування на фонд заробітної плати, як у нас в країні, так і за кордоном, українська система оподаткування має свої переваги для розвитку ІТ-індустрії.

Повний текст тут
 

Автор
Наталья Куриленко
Керівник податкової практики. Старший радник. Аудитор. Адвокат