Як змінилася судова практика за період воєнного стану: Тетяна Лисовець

Як змінилася судова практика за період воєнного стану: Тетяна Лисовець

20 грудня 2022 року Тетяна Лисовець, голова Комітету АПУ з податкового та митного права, промодерувала online-захід на тему “Судова практика під час воєнного стану: тренди 2022”, організованого спільно з Асоціацією правників України. 

Пані Тетяна, спільно з експертами з оподаткування,  взяла участь у дискусії з питань:

  • Судова практика щодо процедурних аспектів податкових перевірок у 2022 році.
  • Податкові спори щодо операцій з нерезидентами.
  • Справи про блокування/додаткові вимоги при реєстрації податкових накладних з погляду природи ПДВ як непрямого податку – блокування реєстрації – штраф на покупця? Чи покупець може оскаржувати блокування реєстрації накладної на його користь?
  • Тренди судової практики в митних спорах (справи про митну вартість товарів, порушення митних правил).
  • Інші цікаві судові рішення.

На думку Тетяни:

Сучасна судова практика в цьому році, як ніколи, відрізняється. У зв’язку з воєнним станом, 2022 рік додав чимало нових законодавчих норм та врегулювань, які відповідно змінили та оновили судову практику. Звичні раніше питання “заграли” по новому.

Серед особливостей нової судової практики хочеться відзначити відходження від “радянщини” та перехід до сучасного та ефективного підходу. Судді більш приділяють увагу  суті судового  провадження і  дотримання  Державною Податковою Службою вимог  статті 19  Конституції України. Податкова - має право робити тільки те, що прямо передбачено  законом!