Як законодавство допоможе відновити пошкоджені СЕС розповів Іван Балицький

Як законодавство допоможе відновити пошкоджені СЕС розповів Іван Балицький

Не секрет, що російська навала особливу увагу надає знищенню саме енергетичних об’єктів. Узагальнюючи статистичні дані, більше третини СЕС були пограбовані, пошкоджені та знищені в результаті військових дій. Відновлення станцій, звичайно питання часу, але не слід забувати і про юридичну сторону. Особливо коли це стосується збереження можливості “працювати” по “зеленому” тарифу.

На одному з останніх засідань Асоціації сонячної енергетики України, Іван Балицький, адвокат, керівник практики з антикризового управління активами та банкрутства, сказав наступне:

При підготовці проекту змін до законодавства, які дозволять власникам пошкоджених станцій відновити роботу, зберігши при цьому зелений тариф, слід передбачити запобіжники від недобросовісних учасників. 

Необхідно передбачити, що зелений тариф, встановлений для об’єкта генерації, не буде змінений якщо внаслідок реконструкції станції не буде суттєво (на приклад до 10 відсотків) збільшена її потужність. 

Тобто, зменшення генеруючої потужності станції (навіть суттєвої) не повинна бути передумовою для втрати тарифу, головне щоб не було значного підвищення проектної потужності на яку видавався тариф.