Як розблокувати податкову накладну: алгоритм дій від керівника податкової практики Наталії Куріленко

Як розблокувати податкову накладну: алгоритм дій від керівника податкової практики Наталії Куріленко

Блокування податкових накладних - болюча тема для багатьох підприємств. Що робити коли Державна податкова служба вже заблокувала вашу податкову накладну розкаже керівник податкової практики, аудитор та адвокат “Соколовський і партнери” Наталія Куріленко у новій публікацій для ЛІГА:ЗАКОН.

Зупинення реєстрації податкових накладних починається із отримання квитанції №1, в якій вказано причину зупинення. І всі подальші дії платника пов'язані із такою причиною. Так, квитанція може містити посилання або на «п. 1 - 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість», або на «п. 1 - 6 Критеріїв ризиковості здійснення операцій».

Перша причина означає, що підприємство віднесено до переліку ризикових платників.

Для цієї причини алгоритм дій наступний:

1. Треба в електронному кабінеті знайти рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.
2. Платник має подати пояснення та документи для виключення підприємства з переліку платників, які відповідають Критеріям ризиковості платників податків.
3. В поясненнях повно розкривається інформація про загальну господарську діяльність підприємства
4. Подані пояснення розглядаються комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження. 

Прийняте за результатами розгляду рішення надсилається платнику в день прийняття в електронному кабінеті. В такому рішенні або платника виключають із переліку ризикових, або вказують на причини не виключення.

Лише отримавши рішення про виключення платника податків із переліку ризикових, треба займатись розблокуванням податкових накладних. 

Повний текст тут