Як позбутися штрафу за реєстрацію податкової накладної 15 липня 2022 року

Як позбутися штрафу за реєстрацію податкової накладної 15 липня 2022 року

Наталія Куріленко, керівник податкової практики, аудитор, адвокат, розповіла для Юридичної практики про спірне, за версією податківців, питання своєчасності реєстрації ПН саме 15 липня.

Податкові органи почали активно проводити перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних 2022 року. Це зумовлено скасуванням мораторію на застосування штрафів за порушення строків реєстрації. І звісно, першими обрали накладні, які мали бути зареєстровані 15 липня 2022 року. Саме ця дата реєстрації і стала предметом спору. Податківці вважають, що реєстрація зазначеною датою вже є порушенням строків на 1 день, а отже, застосуванню підлягають штрафні санкції, передбачені пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України.

Слід нагадати, що у зв’язку з Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» 7 березня 2022 року набрав чинності  Закон України  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» № 2118 від 03.03.2022. Згідно з цим законом було встановлено мораторій (тобто заборону) на проведення всіх перевірок, які проводяться податковими органами, а всі розпочаті перевірки мали бути зупинені.

Таким чином, на період дії воєнного стану органи контролю не мали права проводити будь-які перевірки.

Як зазначила пані Наталія: 

Для отримання позитивного результату у спорі з фіскалами потрібно побудувати ефективну систему захисту. Тому в разі отримання акта перевірки із зазначенням порушення строку реєстрації саме 15 липня 2022 року необхідно написати заперечення на акт з аргументами. З великою вірогідністю ДПС не відреагує схвально на заперечення і прийме податкове повідомлення-рішення. Його доцільно  оскаржувати в адміністративному порядку. Наступний етап — звернення до суду з позовом про визнання ППР протиправним та його скасування.

Повний текст тут

Автор
Наталья Куриленко
Керівник податкової практики. Старший радник. Аудитор. Адвокат