ВРУ ратифікувала Багатосторонню конвенцію MLI в рамках проекту BEPS

ВРУ ратифікувала Багатосторонню конвенцію MLI в рамках проекту BEPS

28 лютого 2019 року Верховна Рада України ратифікувала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування («Конвенція MLI»).

Конвенція MLI дає Україні можливість одночасного внесення змін в усі або деякі діючі Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, що значно скорочує тривалі двосторонні переговори з кожною конкретною державою.

Ратифікувавши Конвенцію MLI, Україна автоматично виконала кроки 6 і 14 мінімального стандарту Плану дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування та виведенням прибутку з-під оподаткування (BEPS), які є обов'язковими до виконання для України.

Окрім цього, нещодавно Міністерство фінансів разом з Національним банком України оприлюднили законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування». Законопроектом передбачені зміни в Податковий кодекс України, направлені на імплементацію Конвенції MLI, які набудуть чинності вже у найближчий час, а саме щодо:

  • розкриття фізичними особами-резидентами України своєї участі в іноземних компаніях, які вони контролюють, і правила оподаткування таких компаній;
  • обмеження витрат на фінансові операції з пов’язаними особами;
  • запобігання зловживанням у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування;
  • запобігання штучному уникненню визнання статусу постійного представництва;
  • удосконалення контролю за трансфертним ціноутворенням;
  • правил звітності в розрізі країн для міжнародних груп компаній.

На думку помічника адвоката Вероніки Данилевич, імплементація Плану дій BEPS сприяє зупиненню дії старих офшорних схем, що забезпечить прозорість бізнесу для податкових органів всіх країн. Тому підприємцям необхідно терміново задуматись про побудову нової системи взаємовідносин з іноземними та українськими компаніями.      

 

Практики