Власники домашніх СЕС почнуть отримувати заборговані гроші вже з березня: Владислав Соколовський для ЕНЕРГОРЕФОРМА

Власники домашніх СЕС почнуть отримувати заборговані гроші вже з березня: Владислав Соколовський для ЕНЕРГОРЕФОРМА

Владислав Соколовський, партнер “Соколовський і партнери” та голова правління “Асоціації сонячної енергетики України” розповів ЕНЕРГОРЕФОРМІ про скасування Постанови НКРЕКП №396 та про право на погашення заборгованостей за 2022 рік власникам домашніх сонячних електростанцій.

Раніше Держава неодноразово порушувала свої обіцянки перед відновлюваною енергетикою. Постанова НКРЕКП №396 передбачала на період  війни здійснення лише часткових розрахунків за вироблену домашніми генеруючими установками електроенергію. На момент прийняття Постанови Регулятором в ОЕС України був профіцит електричної енергії. Наразі ситуація кардинально змінилася, через тимчасову окупацію територій України з промисловою генерацією і руйнуваннями енергетичної інфраструктури України — маємо  значний дефіцит. 30 січня НКРЕКП визнала постанову №396 такою, що втратила чинність. 

За словами Владислава: 

Постанова №396 втратила чинність з 1 лютого. Отже, у власників ДСЕС з'явилася можливість отримати кошти, які держава їм заборгувала за минулі періоди та отримувати поточні виплату у повному обсязі. Це має позитивно вплинути на відбудову довіри з ДСЕС - ком‘юніті і, відповідно, на розвиток малої «зеленої» генерації після Перемоги. 

Також Владислав пояснив що, виходячи з наслідків постанови, виплати мають  проводитися відповідно до графіку наступним чином:

  • виплати ДСЕС заборгованостей за 2022 рік почнуться у березні, але не пізніше 25 числа;
  • остаточний розрахунок за боргами перед ДСЕС буде здійснений у грудні – не пізніше 25 числа;
  • за січень 2023 року вже у лютому виплати проводитимуться за відповідними ставками "зеленого" тарифу. Так само будуть здійснюватися і наступні перерахування. 

Повний текст тут