Владислав Соколовський, промодерував онлайн-зустріч членів АСЕУ з Данилом Гетманцевим.

Владислав Соколовський, промодерував онлайн-зустріч членів АСЕУ з Данилом Гетманцевим.

29 липня Владислав Соколовський, голова правління Асоціації сонячної енергетики України, промодерував онлайн-зустріч членів АСЕУ з Данилом Гетманцевим. Данило Олександрович очолює Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики і призначений секретарем Національної ради з питань відновлення України.

На заході обговорювали наявні проблеми «зеленої» енергетики, спричинені військовими діями, питання відновлення галузі після війни та оподаткування:

  • Законопроект  №7428-2 про внесення змін до податкового кодексу, прийнятий Верховною Радою 29 липня 2022 р. Далі його має підписати Президент. Цим законопроектом  встановлюється  касовий метод нарахування ПДВ для послуги зі зменшення навантаження.  Він має вирішити проблему сплати ПДВ та виведення із оподаткування податком на прибуток цієї послуги  до моменту її оплати  НЕК "Укренерго".

  • Можливості експорту зеленої електроенергії в Європу. З 30 липня 2022 року Україна збільшила продаж електроенергії до ЄС до рівня у 250 МВт. Це у 2,5 рази більше ніж було у березні цього року — місяці приєднання до об’єднаної енергосистеми континентальної Європи ENTSO-E. Владислав Соколовський звернув увагу на те, що потрібно знайти юридично-економічно-технічні інструменти для підвищення  експортної частки електроенергії із відновлювальних джерел.

  • Питання відшкодування компаніям «зеленої» енергетики шкоди  за зруйновані війною об’єкти. Наразі, на жаль, це поки неможливо. Фінансовими  пріоритетами держави зараз є витрати на армію та соціальні зобов’язання.  Виплати по відшкодуванню шкоди будуть здійснюватися після закінчення війни, за рахунок коштів держави, донорів, арештованих активів рф.

  • Проблему пільгового страхування майна сонячних електростанцій на випадок його знищення під час військових дій. Вартість таких послуг значно вище, якщо  порівнювати зі звичайними умовами страхування. Тому питання  зменшення страхової премії є дуже актуальним. Обговорили з Д. Гетманцевим необхідність доопрацювати юридично-фінансовий механізм пільгового страхування з урахуванням  релевантного досвіду Ізраїлю.