У 2019 році бізнесу потрібно бути готовим до нових перевірок

У 2019 році бізнесу потрібно бути готовим до нових перевірок

1 січня 2019 року закінчився термін дії мораторію на перевірки суб'єктів господарювання, що діяв з 2014 року. Метою введення мораторію було зменшення витрат грошей та часу компаній на складання податкової звітності, скорочення державних витрат на адміністрування податків, зменшення податкового навантаження на бізнес. Планові перевірки у 2019 році знову зможуть проводити: Державна фіскальна служба України та/або її правонаступники, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, Державна служба України з питань праці.

В цілому, на 2019 рік заплановано понад 110 тисяч планових перевірок суб’єктів господарювання, майже половина з яких буде проводитися Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Радник адвокатської компанії «Соколовський і партнери» Іван Балицький наголошує: «Радимо суб’єктам господарювання періодично проводити моніторинг реєстрів планових перевірок власної компанії та контрагентів, оскільки виявлення порушення законодавства контрагентом може бути підставою вже для позапланової перевірки вашої компанії. Якщо ж ви знайшли своє підприємство у списку перевірок ДСНС, радимо скористатися юридичним ботом «Перевірки ДСНС», який створила команда адвокатів «Соколовський і партнери». Заходьте на бота у Тelegram».

Реєстр запланованих перевірок суб’єктів господарювання доступний за посиланням:  https://inspections.gov.ua/.

Окрім того, плани проведення перевірок обов’язково розміщуються на офіційному веб-сайті ДРС .

Контролюючий орган зобов’язаний інформувати не пізніше ніж за 10 днів до початку проведення документальної планової перевірки суб’єкта господарювання про дату її початку.

При позаплановій перевірці повідомлення про проведення за 10 днів до її початку не вимагається.

Практики