Тетяна Лисовець виступила модератором заходу щодо проблеми з нереєстрації податкових накладних

Тетяна Лисовець виступила модератором заходу щодо проблеми з нереєстрації податкових накладних

31 січня 2020 року Тетяна Лисовець, старший партнер «Соколовський і партнери» виступила модератором круглого столу Комітету асоціації правників з податкового та митного права на тему «Невиконання рішень судів щодо реєстрації податкових накладних: коли зрушимо з мертвої точки?».

Ключовою темою для обговорення стала нагальна для українських підприємців проблема невиконання рішень судів з реєстрації податкових накладних (ПН).

Попередньо, Асоціація правників України, за ініціативи Тетяни Лисовець, голови Комітету Асоціації правників України з податкового та митного права, звернулась до Державної податкової служби (ДПС) з метою отримання інформації щодо кількості поданих до виконання судових рішень, якими зобов’язано ДПС зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних в період з 2018 по 2019 роки. Надійшла відповідь, що, згідно з даними Єдиного реєстру податкових накладних, загальна кількість зареєстрованих накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до них внаслідок виконання судових рішень у 2018 році складає 1,3 тис, у 2019 році - 8,8 тис.

Разом з тим, під час заходу, Ярослав Грегірчак, заступник бізнес-омбудсмена в Україні, навів статистику, зібрану Радою бізнес-омбудсмена, зауваживши, що з травня 2015 року до Ради бізнес-омбудсмена надійшло 1445 скарг саме щодо нереєстрації ПН, при цьому провадження закрито по 1155 скаргам, з яких по 839 скаргам – успішно для бізнесу.

У підсумку обговорення Тетяна Лисовець підкреслила: «З позитивів — ми почули сьогодні від представників ДПС, що присутні на нашому заході, про амбітні плани ДПС до кінця лютого зареєструвати всі податкові накладні згідно з рішеннями суду. Як громадська організація ми візьмемо на контроль виконання цієї обіцянки».

Практики