Тетяна Лисовець виступила модератором круглого столу, присвяченого актуальним питанням трансфертного ціноутворення

Тетяна Лисовець виступила модератором круглого столу, присвяченого актуальним питанням трансфертного ціноутворення

30 листопада 2018 року Тетяна Лисовець, старший партнер адвокатської компанії «Соколовський і партнери», голова Комітету Асоціації правників України з податкового та митного права  виступила модератором круглого столу «Актуальні питання трансфертного ціноутворення. ДФС та платники податків: протистояння чи співпраця в спірних питаннях». Практикуючі адвокати та представники Державної фіскальної служби України зібралися, щоб обговорити, які проблеми бачить бізнес та консалтинг у застосуванні законодавчих норм для контролю за трансфертним ціноутворенням. Зокрема, обговорювалися питання методології податкового контролю за трансфертним ціноутворенням, результати перевірок контрольованих операцій у фокусі систематизування аналізу спірних питань і судових рішень, імплементації плану BEPS в законодавство України та його значення для платників податків.

 

За інформацією Державної фіскальної служби, станом на 30 листопада 2018 року завершено 42 перевірки з трансфертного ціноутворення. Результати 27 з них оскаржуються платниками податків у судовому порядку, результати 9 перевірок перебувають на адміністративному оскарженні, 6 перевірок узгоджено.

У основу спорів за результатами перевірок під час здійснення контрольованих операцій лягають спори за такими критеріями:

  1. Дата здійснення операції (форвард) для проведення зіставлення із ринковим діапазоном цін  
  2. Джерела інформації для методу порівняльної неконтрольованої ціни
  3. Використання найбільш доцільного методу ТЦУ
  4. Вибір сторони що досліджується для застосування методу чистого прибутку
  5. Вибір періоду (дати) що досліджується для формування діапазону цін/рентабельності для проведення зіставлення
  6. Якість проведення економічного дослідження щодо пошуку та відбору зіставних юридичних осіб для методу чистого прибутку
  7. Обгрунтованість або необхідність проведення коригувань зіставності, розрахунок показників рентабельності.