Тетяна Лисовець розповіла про зловживання з кваліфікацією злочинів

Тетяна Лисовець розповіла про зловживання з кваліфікацією злочинів

8 та 9 листопада 2018 року у Києві відбулася V Всеукраїнська конференція Асоціації правників України з кримінального права та процесу. Тетяна Лисовець, старший партнер «Соколовський і партнери», голова Комітету Асоціації правників України з податкового та митного права взяла участь у другій сесії конференції, присвяченій новим типам злочинів.
Говорили про зловживання з кваліфікацією та її наслідки, нюанси «цифрових доказів», підкуп службової особи приватного права, спробувавши розібратись, де межа між злочином і ухиленням від виконання зобов'язань.

Тетяна Лисовець розповіла про практичне застосування ст. 368-3 Кримінального кодексу України (ККУ). Так, дана стаття стосується підкупу службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми та направлена на боротьбу із «побутовим» хабарництвом, запобіганню та протидії корупції на будь-якому рівні.

Загалом, вироків по притягненню до відповідальності за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст. 368-3 Кримінального кодексу України багато. Але більш цікавіший розгляд дана стаття отримала із прийняттям ст. 96-3 Кримінального кодексу України (Підстави для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру), оскільки одна із підстав для застосування запобіжного заходу до юридичних осіб є вчинення її уповноваженою особою від імені та в інтересах юридичної особи будь-якого із злочинів, передбачених ч.1, ч. 2 ст. 368-3 ККУ.

Wrapper block publication ru