Тетяна Лисовець розповіла про алгоритм фіксації збитків українського бізнесу від російської агресії

Тетяна Лисовець розповіла про алгоритм фіксації збитків українського бізнесу від російської агресії

27 травня 2022 року старший партнер адвокатської компанії “Соколовський і партнери” Тетяна Лисовець провела для компаній, які працюють у сфері зеленої енергетики, вебінар не тему: “Фіксація збитків, завданих воєнними діями”.

В основі матеріалу вебінару ліг покроковий алгоритм відшкодування збитків, розроблений адвокатами “Соколовський і партнери”.

Зокрема, алгоритм фіксації передбачає такі дії:

  • Зафіксувати на фото чи відео зруйноване чи пошкоджене майно.

  • Отримати від територіального підрозділу ДСНС України довідку про причини пошкоджень/руйнувань (наприклад: внаслідок попадання ракети, обстрілу чи пожежі, що була викликана військовими діями).

  • Якщо є можливість, отримати відео з камер спостереження, де зафіксовано момент руйнування/пошкодження.

  • Знайти свідків, які бачили чи спостерігали момент пошкодження.

  • Отримати звіт та акт обстеження пошкодженого нерухомого майна.

  • У випадку знищення нерухомості – отримати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права власності у зв'язку зі знищенням.

  • Звернутися до державних органів про пошкодження майна.

Тетяна зазначила, що джерелами погашення вартості знищеного чи пошкодженого майна можуть бути кошти України, країн донорів, а також Центробанку рф, Фонду добробуту та олігархів рф, “заморожені” на території ЄС, США та інших розвинених країн.

Збитки інвесторам будуть відшкодовуватися за рішеннями державних органів України, українських судів, Європейського суду з прав людини, Міжнародних арбітражних судів на підставі зібраних доказів. Для цього інвестору обов'язково необхідно зафіксувати факти руйнування або пошкодження його майна.

 

Автор
Тетяна Лисовець
Старший партнер. Адвокат. Керівник судової практики