Тетяна Лисовець провела вебінар на тему податкової амністії

Тетяна Лисовець провела вебінар на тему податкової амністії

16 вересня 2021 року Тетяна Лисовець, адвокат, старший партнер адвокатської компанії “Соколовський і партнери” провела вебінар “Податкова амністія – фіскальна пастка чи реальний інструмент очищення отриманих доходів?”. Захід пройшов у співпраці з Всеукраїнської мережею доброчесності та комплаєнсу.

Тетяна Лисовець зазначила, що, згідно із законодавством, податковою амністією можуть скористатися як резиденти України, в тому числі самозайняті особи, так і нерезиденти, що були резидентами на момент отримання доходу. 

Тетяна виділила п’ять категорій осіб, яким варто задуматися над залученням механізму податкової амністії:

  • Власники віртуальних активів (криптовалюти) (ЗУ «Про віртуальні активи» прийнятий 08.09.2021 року)

  • «Самозайняті особи» (фізична особа, що здійснює діяльність з отриманням прибутку без декларування (неповного декларування) доходів (репетитори, художники, дизайнери, IT - спеціалісти, будівельники і т.д.)

  • Особи, яка є власником майна за кордоном

  • Особи, які потенційно можуть бути притягнуті у майбутньому до кримінальної відповідальності за несплату податків (приховала отримані доходи на суму від 14 777 000 грн)

  • Особи, яка отримали подарунки від нерезидента або не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення.

«Податкова амністія» – це і реальний механізм очищення отриманих доходів, але й ризик, який можна отримати задекларувавши свої активи. Остаточне рішення про те, чи у вашому конкретному випадку податковою амністією, можна буде приймати після того, як буде опубліковано текст законопроекту про непрямі методи податкового контролю, який анонсований урядом», – зазначила Тетяна Лисовець.

 

Практики