Тетяна Лисовець про роботу Бюро економічної безпеки

Тетяна Лисовець про роботу Бюро економічної безпеки

Forbes.ua. Бюро економічної безпеки стає все більше схожим на силову машину. До чого готуватися бізнесу?

Існують серйозні побоювання, що до нової структури БЕБ перетечуть старі кадри, а сама служба перебере на себе всі вади податкової міліції.

 

Створення БЕБ – реальний стан речей 
Питання створення повністю нової структури на заміну податковій міліції (ПМ) обговорюється вже багато років. У січні 2017 року це вдалося зробити тільки наполовину. До Податкового кодексу внесли зміни про ліквідацію ПМ. Завершити цей шлях держава не спромоглася. Створення Бюро фінансових розслідувань, так хотіли назвати цю службу, було відкладено. 

Далі ПМ функціонувала в «недореформованому» та «недоліквідованому» стані до цього часу. У 2021-му склалися всі умови, і 28 січня був прийнятий закон «Про Бюро економічної безпеки України». БЕБ мало запрацювати з 26 вересня, але виникло багато організаційних проблем, і депутати вирішили відтермінувати запуск на два місяці. Президент із великою ймовірністю має підписати ці зміни до закону.

У серпні цього року главою Бюро за конкурсом було обрано Вадима Мельника. Полковник податкової міліції, очолював слідче управління Державної фіскальної служби (ДФС) у 2014–2016 роках. До цього працював на різних посадах у структурі податкової міліції. З кінця 2020 року вже керував ДФС. Мельник – людина системи й добре розуміється на її проблемах і можливостях...

Повний текст тут