Тетяна Лисовець виступила модератором засідання, присвяченого актуальним проблемам митного права

Тетяна Лисовець виступила модератором засідання, присвяченого актуальним проблемам митного права

13 вересня 2018 року Тетяна Лисовець, старший партнер адвокатської компанії «Соколовський і партнери», голова Комітету Асоціації Правників України з податкового та митного права, виступила модератором засідання, присвяченого актуальним проблемам митного права.

Предметом обговорення стали актуальні питання, зокрема, забезпечення права на захист під час провадження у справах про порушення митних правил, провадження у справах про порушення митних правил, перевірки пост-аудиту з питань митної справи та проблемні питання митного оформлення та подальшого оскарження постанов митних органів.

Зокрема, на заході розглянуто проблему оскарження рішень у справах про порушення митних правил згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП),  розгляд яких відносяться до компетенції судів. КУпАП на відміну від Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) не забезпечує ефективний спосіб захисту порушених прав. Так, відсутність чіткого регламентованого процесу (порядку збору і дослідження доказів), відсутність фіксації та неможливість перегляду рішень в порядку касаційного оскарження, значно обмежує в можливостях і в реалізації права на захист осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності.

Також було обговорено питання митного пост-аудиту, а саме процедуру його проведення, засвідчення результатів, підстави та способи судового захисту. Інструментом реалізації форми митного контролю на основі пост-аудиту є документальна перевірка. Митні органи мають право здійснювати наступні види перевірок: документальні виїзні (планові та позапланові) перевірки, у тому числі невиїзні документальні. Зокрема, підстави для проведення пост-аудиту (ознаки виявленого правопорушення) мають бути виявлені на початку його проведення. Початком проведення митного пост-аудиту має бути доповідна записка про проведення перевірки, наказ про проведення перевірки, повідомлення про проведення перевірки.

За результатами проведеного засідання, учасниками було відзначено необхідність  звернення до Ради бізнес-омбудсмена щодо удосконалення законодавства в частині оскарження рішень по коригуванню митної вартості.