Створено Бюро економічної безпеки

Створено Бюро економічної безпеки

28 січня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон № 3087-д "Про Бюро економічної безпеки", яким, на заміну податковій міліції, створюється новий орган – Бюро економічної безпеки (БЕБ).

Згідно Закону, кількість співробітників Бюро не має перевищувати 4 000 осіб. Колишні працівники податкової міліції зможуть “перейти” до Бюро, пройшовши конкурс та психологічне тестування. Всупереч очікуванням, БЕБ буде не лише «аналітичним», але й «силовим» органом, матиме право на застосування фізичного впливу, спеціальних засобів та вогнепальної зброї. Фактично, Бюро здійснюватиме ті ж оперативно-розшукові та слідчі функції, що й податкова міліція. Остання ж має бути остаточно ліквідована протягом шести місяців з дня набрання чинності законом про БЕБ. 

Питання повноважень Бюро на даний момент до кінця не вирішено. Зміни до Кримінального процесуального кодексу, що визначатимуть підслідні йому злочини, прийняті Парламентом лише в першому читанні. 

Цим же законопроектом доповнюється Кримінальний кодекс новою статтею 222-2: “Шахрайство з ПДВ”, та посилюється відповідальність за  ухилення від сплати податків. Отже, залишаються серйозні побоювання реінкарнації «старої», «доброї» податкової міліції у вигляді нового органу з гарною вивіскою.

Практики