Спливає строк сплати податку на землю

Спливає строк сплати податку на землю

Відповідно до п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум плати за землю (земельний податок та орендна плата з фізичних осіб) проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які направляють (вручають) платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення земельного податку ЗПО формою, встановленою в порядку, визначеному ст. 58 ПК.

Плата за землю фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ст. 287 ПК).

У разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених НК, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем ​​строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем ​​строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу (ст. 124.1 ПК).

Керівник податкової практики адвокатської компанії “Соколовський і партнери” Наталія Куріленко, радить регулярно перевіряти електронний кабінет на сайті ДПС, щоб уникнути несплати податків та нарахування штрафів, пені та інших неприємностей. 

Власники майна-фізичні особи мають сплачувати податок на майно, що складається з транспортного податку, земельного податку, орендної плати за земельну ділянку та податку на інше нерухоме майно.

Розмір податку на майно розраховує податкова для кожної фізичної особи щодо кожного об'єкта.  

Розмір податку та реквізити для сплати надсилаються в податковому повідомленні-рішенні (ППР) поштою за адресою платника (про яку такий платник повідомляв податкову, коли отримував ідентифікаційний код).

В той же час, з різних причин, такі листи не надходять до адресатів та податок не сплачується. Що може призвести до нарахування штрафів, пені, арешту майна, блокування рахунків в банку, заборона на відчуження майна тощо.

Щоб уникнути цих неприємностей, треба вчасно отримувати інформацію про нараховані податки.

Для цього достатньо мати електронний підпис та перевірити відомості Електронного кабінету, що розташований на сайті ДПС України, за допомогою покрокових інструкцій компанії “Соколовський і партнери”.

Інструкція щодо отримання податкового повідомлення-рішення: https://docs.google.com/document/d/1MBQjB5Jhnv3-smjkH-xK0inoLdHHLuXg/edit

Інструкція щодо перевірки стану розрахунків:  https://docs.google.com/document/d/1ZLHoSOKM2WPNWLpkxsKgvVvwq99vCORh/edit

Практики