Скасовано ліміт на переказ валюти за кордон для цілей інвестування представництв резидентів

Скасовано ліміт на переказ валюти за кордон для цілей інвестування представництв резидентів

2 липня 2019 року набрала чинності Постанова Національного банку України від 27.06.2019 року №86, якою було внесено зміни, зокрема, до п. 90 Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, що стосується лімітів на переказ валюти за кордон.

Так, перелік валютних операцій резидентів (юридичних осіб/фізичних осіб-підприємців), що пов’язані з їх господарською діяльністю та переказом коштів з України/на поточні рахунки нерезидентів, на які не поширюється обмеження (річний ліміт) в розмірі 2 000 000 євро було розширено. Відтепер, не застосовуються ліміти на переказ коштів юридичними особами-резидентами на рахунки власних філій, представництв та інших відокремлених підрозділів без створення юридичної особи відкритих за кордоном (за умови, що останні відкриті не в «офшорах» чи державах-агресорах/окупантах або державах, як перебувають в «чорному списку» FATF).

На думку радника адвокатської компанії «Соколовський і партнери» Івана Балицького, дані зміни безумовно сприятимуть провадженню господарської діяльності резидентів за кордоном та значно розширюють можливості для провадження інвестиційної діяльності. Разом з тим, варто мати на увазі, що при проведенні операцій з філіями чи представництвами за кордоном, банки (в рамках проведення фінмоніторингу та валютного контролю) зобов’язані будуть здійснювати додаткові заходи щодо здійснення аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції. Зокрема, банки «де-юре» отримали право, а «де-факто» зобов'язані будуть витребувати від суб’єкта валютної операції документи, що обґрунтовують потребу у фінансуванні закордонної діяльності відокремленого підрозділу. Тобто, банкам надані дискреційні повноваження щодо надання оцінки наявної у клієнта доцільності та обґрунтованості (в тому числі економічної) фінансування філій. Це може значно ускладнити або унеможливити їх інвестування.