РРО під час війни

РРО під час війни

Консультує Ігор Шевченко, радник IT/IP практики, Legal Innovation Officer, адвокат

На початку зими 2022 року виник ажіотаж з встановлення розрахункових реєстраторів. Його спричинили  прийняті раніше зміни у законодавстві та у зв’язку з цим - хвилювання у стані  “малих” підприємців. Однак, багато хто з них все ж таки не встиг до війни почати користуватися РРО. 

Реєстратор розрахункових операцій (РРО) — пристрій, який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

Якщо спростити, це пристрій, який передає в податкову дані про те що і за скільки підприємець продав споживачам товарів (послуг). 

Всі бачили в супермаркетах пристрої, з яких виходить касовий чек - це РРО з вбудованим модемом і принтером. Крім цього на місці касира відбувається обмін даними з обліковою системою (1C або подібні) через комп’ютер та з банком (у випадку розрахунку карткою) через POS-термінал. Тобто фактично на місці касира маємо три окремих «девайса».

Але на сучасному етапі розвитку технологій функції всіх трьох “гаджетів” касира можливо реалізувати та об’єднати в одному смартфоні.  Наприклад, «ПриватБанк» запустив для підприємців новий сервіс «Каса», який дозволяє просто підключити та використовувати POS-термінали банку як програмний реєстратор розрахункових операцій. Аналогічний функціонал пропонують проекти Е-ЧЕК та Checkbox.

Ігор Шевченко зазначає, що саме зараз у працюючого бізнеса є чудова можливість зареєструвати РРО в податковій, встановити собі на смартфон найбільш зручний програмний РРО та почати ним користуватися. Чому? 

— Штрафи за порушення Закону про РРО не застосовують до завершення воєнного стану, крім санкцій за порушення під час продажу підакцизної продукції (п. 12 Прикінцевих положень Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”).

— При цьому відсутність штрафних санкцій  дозволить поекспериментувати з “новинками” та “система” пробачить усі можливі помилки.  Також, у розробників програмних РРО з'явився додатковий час, щоб відтестувати свій “софт” та запропонувати підприємцям найбільш прості, зручні та легкі для впровадження рішення. І додатково запропонувати  інтеграції ПРРО з банківськими POS-терміналами (еквайрингом) а також з обліковими системами типу 1С та подібними.

Автор
Игорь Шевченко
Legal Innovation Officer, Адвокат. Радник IT/IP практики