Прийнято спеціальні умови оподаткування для резидентів «Дія Сіті»

Прийнято спеціальні умови оподаткування для резидентів «Дія Сіті»

18 грудня 2021 року Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»№ 1946-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 14 грудня 2021 року. Закон  регулює податкові умови спеціального правового режиму «Дія Сіті».

Закон запроваджує спеціальний режим оподаткування підприємств-резидентів «Дія Сіті», доходів їхніх працівників, зокрема гіг-спеціалістів. Документ, зокрема, надає компаніям-резидентам "Дія Сіті" можливість обирати між сплатою податку на прибуток (18%) і податком на виведений капітал (ПНВК) за ставкою 9%.

Для стимулювання інвестицій в ІТ-галузь буде звільнено від оподаткування доходи фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше ніж один раз за два роки, щоб стимулювати компанії реінвестувати кошти у свій розвиток.

Окім того, діятиме податкова знижка для фізосіб у разі купівлі частки в компанії-стартапі, яка є резидентом «Дія Сіті».

Щодо доходів працівників та гіг-фахівців резидентів «Дія Сіті» діятимуть такі ставки оподаткування: ПДФО – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5% (від зарплати працівника або винагороди гіг-працівника). Якщо фахівець отримує понад EUR240 тис. за рік, то весь дохід вище за цей ліміт обкладатимуть податком на 18% ПДФО.

Оподаткування ФОП, які співпрацюватимуть із резидентами спецрежиму, залишатиметься на рівні ставок, що діють на сьогодні.

Закон також встановлює перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти і трудові контракти.

Практики