Прес-конференція: «Як в умовах війни закривають вікна можливостей для розвитку «зеленої» енергетики»

Прес-конференція: «Як в умовах війни закривають вікна можливостей для розвитку «зеленої» енергетики»

5 липня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція: «Як в умовах війни закривають вікна можливостей для розвитку «зеленої» енергетики». На цьому заході Владислав Соколовський представляв Асоціацію Сонячної енергетики України. Владислав привернув увагу учасників прес-конференції до проблем в енергетиці, створених військовою агресією:

«Останні події показали, якою вразливою є ядерна енергетика — ворог  зміг швидко захопити значні потужності українських атомних станцій. Цим ще й поставив під загрозу руйнування об’єктів підвищеної небезпеки та опромінення наших громадян. В умовах війни розподілена генерація — велика кількість відносно непотужних сонячних станцій, розташованих по всій країні, може стати реальною підтримкою  енергетичної стійкості та незалежності України.»

Далі, Владислав розказав аудиторії про можливості продажу «зеленої» електроенергії в країни ЄС і що стоїть на заваді цим планам: 

«Українська сонячна енергетика має високий експортний потенціал до ЄС.  Але, він обмежується військовими діями та диспетчерськими командами на зменшення генерації саме у ті години доби сонячної активності, коли станції здатні оптимально виробляти електроенергію. Експерти на основі даних, взятих зі сайту ДП «Гарантований покупець», підрахували, що розрахунковий обсяг системних обмежень СЕС за березень-травень 2022 складає 573 ГВт*г. У фінансовому вираженні це дорівнює приблизно 80 млн євро або 2.5 млрд грн. Замість обмежень та недовиробництва, сонячна генерація, одночасно знижуючи фінансове навантаження на виплату ЗТ, може у майбутньому підставити своє «зелене» плече електроенергетичній системі ЄС.»