Оновлено форму податкової декларації про майновий стан і доходи

Оновлено форму податкової декларації про майновий стан і доходи

1 січня 2022 року вводиться в дію нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі - декларація), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року № 783.

Нова форма декларації передбачає об'єднання звітності з ПДФО та ЄСВ, а також декларування частини прибутку контрольованої іноземної компанії (КІК).

Форма декларації в редакції наказу № 783 доповнена новими додатками:

1) ЄСВ 1, ЄСВ 2 та ЄСВ 3 - для платників єдиного внеску самозайнятих осіб (крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які сплачували добровільні внески, передбачені договором про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування;

2) КІК - для платників, у яких виникає обов'язок декларувати прибутки КІК відповідно до п. 170.13 ст. 170 Податкового кодексу України.

Разом з тим, п. 54 підрозділу Х Перехідних положень Податкового кодексу України встановлені особливості застосування положень про оподаткування прибутку КІК протягом перехідного періоду, а саме: першим звітним (податковим) роком для звіту про КІК є 2022 рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року - звітний період, що розпочинається у 2022 році).

Отже, за звітний період 2021 рік фізичні особи - платники податку додаток до податкової декларації КІК не заповнюють та не подають.

Практики