Олег Костюченко про правила вирішення спорів між участниками ринку електроенергії

Олег Костюченко про правила вирішення спорів між участниками ринку електроенергії

«ДЕСЯТЬ ДНІВ ДО СТАРТУ НОВОГО ЕНЕРГОРИНКУ: монополісти прив'язують клієнтів штрафами за розірвання контракту»

.... «Нажаль, регулятором, Національною комісією регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, досі не розроблено і не введено в дію правила вирішення спорів між учасниками ринку. Ми домовились про співпрацю з НКРЕКП по розробленню ефективних Правил вирішення спорів між учасниками ринку електричної енергії, аби не допускати монопольних зловживань в новому ринку», – розповів адвокат, керівник практики енергетики адвокатської компанії  «Соколовський і партнери» Олег Костюченко.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року стартує перший етап реформи енергоринку. Відповідно до норм Закону України «Про ринок електричної енергії» енергопостачальні компанії зобов’язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання (обленерго), у тому числі шляхом створення електропостачальника.

Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладання договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі - ПРРЕЕ).

Повний текст http://kbu.org.ua/index.php?id=1142

Wrapper block publication ua