НКРЕКП переглянула «зелені» тарифи

НКРЕКП переглянула «зелені» тарифи

Відповідно до закону 810-IX від 21 липня 2020 року «Про умови підтримки відновлюваної енергетики», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), переглянула «зелені» тарифи для сонячних електростанцій (СЕС) та вітроелектростанцій (ВЕС).

Закон передбачає зниження зелених тарифів з 1 серпня 2020 року. Відповідну постанову про встановлення «зелених» тарифів на електроенергію і надбавки до них за використання обладнання українського виробництва прийнято НКРЕКП на засіданні в суботу. 

Згідно з оприлюдненим проектом постанови, зважаючи на передбачену законодавством градацію розміру «зелених» тарифів в залежності від часу введення в експлуатацію, для більшості СЕС встановлено «зелений» тариф в розмірі 3,83 грн/кВт-год (тут і далі – без ПДВ). Найвищий тариф – 7,37 грн/кВт-год. (зокрема, для СЕС, встановлених одними з перших), найнижчий – 3,29 грн/кВт-год. Також для СЕС, вмонтованих на дахах або фасадах будівель і введених в експлуатацію після 30 липня 2015 року, тариф встановлений в розмірі 4,54 грн/кВт-год (близько двохсот ВДЕ-об'єктів). Для ряду СЕС встановлено надбавки 5% і 10% за використання українського обладнання. Для переважної більшості ВЕС тариф становить 2,82 грн/кВт-год або 3,39 грн/кВт-год. 

Всього в проекті постанови вказані 780 суб'єктів господарювання, які володіють СЕС, і 27 суб'єктів, які виробляють електроенергію з енергії вітру.