Наталія Куріленко про ветування фіскального законопроекту № 1210

Наталія Куріленко про ветування фіскального законопроекту № 1210

Budport.com.ua. Стаття «Бізнес закликав ветувати Закон 1210».

.......Цей законопроєкт обов'язково має бути ветовано. Серед його новел є розширення повноважень контролюючих органів, які призведуть до дисбалансу прав та обов’язків контролюючих органів і платників податків. Зокрема, податковий інспектор отримає повноваження одноосібно встановлювати вину платника податку при порушенні податкового законодавства, що є не лише підвищенням корупційних ризиків, але і пряма дорога до кримінальної відповідальності», - прокоментувала представник від КБУ, керівник податкової практики, старший радник «Соколовський і Партнери» Наталія Куріленко.

Експерт КБУ наголосила, що подібні зміни приведуть до порушення прав платників податків, необґрунтованого нарахування податків та штрафів. Насправді, проблема значно ширша – в Україні досі нема дієвої стратегії податкової політики.

«Якій в Україні має бути вектор? Відкрийте Конституцію: "Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки". Саме це має стати основною метою податкової політики, спрямованістю цілей та задач реформування податкової системи. А поки все зводиться до одного – поповнити бюджет за будь-яку ціну», – констатувала Наталія Куріленко.

За підсумками дискусії та у відповідності із раніше прийнятим рішенням Президії Ради Федерації роботодавців направлено лист-звернення до Президента України Володимира Зеленського із проханням скористатися своїм правом вето до зазначеного закону та внести до Верховної Ради України пропозиції щодо його розділення на частини (питання адміністрування, оподаткування контрольованих іноземних компаній, ресурсні норми тощо), які необхідно доопрацювати з урахуванням позиції бізнес-спільноти.

 

Повний текст

Практики