Національний банк України збільшив ліміти для виплати дивідендів

Національний банк України збільшив ліміти для виплати дивідендів

7 травня 2019 року Національний банк України прийняв Постанову №66 «Про внесення зміни до положення про заходи захисту і визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті». Зміни вступили в силу 8 травня 2019 року.

Зазначеною Постановою з метою поліпшення інвестиційного клімату в Україні внесено зміни до раніше чинної постанови Правління Національного банку України від 2 січня 2019 року № 5, а саме збільшено місячний ліміт покупки/переказування іноземної валюти для виплати дивідендів з 7 млн. євро до 12 млн. євро (еквівалент суми в іншій іноземній валюті до гривні за офіційним курсом гривні до іноземних валют, що встановлений Нацбанком на дату здійснення виплати дивідендів).

Відповідно до Податкового кодексу України абз. 2, п.п. 141.4.1, доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються згідно п.п. 141.4.2 - за ставкою 15%, а також регулюються міжнародними договорами.

На думку юрисконсульта «Соколовський і партнери» Ігоря Стадніка, збільшення місячного ліміту покупки/переказування іноземної валюти для виплати дивідендів безсумнівно позитивним чином відіб'ється на інвестиційній привабливості України. Оскільки нерезиденти отримують більше свободи і можливостей в управлінні та використанні отриманого в Україні прибутку. Крім того, у зв'язку зі збільшенням лімітів, процедура репатріації дивідендів (на значні суми) буде прискорена.