Наближається дата подання декларації про доходи фізосіб

Наближається дата подання декларації про доходи фізосіб

До 1 травня 2021 року платникам податків в Україні треба задекларувати суму податку на доходи фізичних осіб та військовий збір. У тих, хто ще не заповнював декларацію (насправді, у досвідчених платників також)  виникають питання щодо правильного відображення операцій з інвестиційними активами (корпоративними правами, цінними паперами, деривативами).

Наталія Куріленко, керівник податкової практики адвокатської компанії “Соколовський і партнери” наголошує: “Декларується не дохід, а прибуток від продажу інвестиційного активу. Податки нараховуються на позитивну різницю (інвестиційний прибуток) між сумою отриманого доходу від продажу та витратами на придбання інвестиційного активу”.

У випадку здійснення протягом звітного року кілька операцій — їх результати сумуються. А відтак, якщо одна, або декілька операцій мали негативний результат (інвестиційний збиток), він зменшить інвестиційний прибуток від всіх операцій з інвестактивами за рік. І як наслідок, зазначає Наталія Куріленко, може суттєво зменшити суму податків.

Наприклад, протягом року були продані корпоративні права трьох компаній. По першій і другій компанії отримано інвестприбуток в 100 тис. грн, а по третій - інвестзбиток у 80 тис. грн, тобто, декларуванню підлягають лише 20 тис. грн і податки необхідно нарахувати лише на 20 тис. грн.

Тому платникам податків обов’язково треба зберегти всі документи, що підтверджують витрати із придбання інвестактивів, а у разі необхідності – їх відновити. Тільки тоді буде можливо сплатити до бюджету меншу суму податків.

 

Практики