Кібербезпека бізнесу – поради експерта «Соколовський і партнери»

Кібербезпека бізнесу – поради експерта «Соколовський і партнери»

Зручність та швидкість роботи з інформацією у цифровому (електронному) вигляді має зворотній бік – широкі можливості для кіберзлочинців. Дані можуть викрасти, кошти з рахунків зняти – бізнес буде заблоковано.

Багато компаній у боротьбі з кібератаками робить акцент на технологічні засоби. Проте найслабша ланка цифрової безпеки – це люди. Якщо навчити звичайних користувачів дотримуватись простих правил, можна запобігти від 80 до 95% кіберінцидентів.

Які саме дії стануть запорукою цифрової безпеки компанії – розповідає Ігор Шевченко, Legal Innovation Officer, радник ІТ/ІР практики адвокатської компанії “Соколовський і партнери”:

  • Використовуйте складні паролі - різні для різних сервісів (почитайте про спеціальні системи створення та запам’ятовування “стійких до зламування” паролів). Де можливо, встановіть багатофакторну автентифікацію.

  • Користуйтеся оригінальним програмним забезпеченням останніх версій  (чи зі встановленими останніми оновленнями). Це стосується не тільки персональних комп’ютерів, але й веб-сайтів та приватних хмарних сервісів.

  • Не ігноруйте антивірусні програми.

  • Піклуйтеся не тільки про те, щоб вас не “зламали”, але й про мінімізацію наслідків: робіть регулярні резервні копії даних.

  • Відмовтеся від використання зовнішніх носіїв інформації (флешок, компакт-дисків і т.д.), особливо чужих.

  • Будьте обережні з публічним Wi-Fi – якщо підключилися до мережі в громадському місці, не вводьте жодних даних автентифікації, не користуйтеся інтернет-банкінгом і т.д. Тим більше, що 4G-мережа може працювати зараз набагато швидше. І точно безпечніше.

  • Завжди читайте текст на спливаючих вікнах сайтів та операційних систем. Адже поспіхом наосліп ви можете легко схвалити встановлення якогось шахрайського програмного забезпечення.

  • Ніколи не відкривайте вкладень в листах електронної пошти від невідомих відправників (або не погоджених заздалегідь) та не переходьте за посиланнями, що містять ці листи. Близько 90% шахрайських дій, уражень вірусами здійснюється через e-mail. Для бізнесу замість електронної пошти краще використовувати обмін документами через портали клієнтів (віртуальні кімнати даних) та хелпдески для обміну інформацією.

  • Не ігноруйте поради фахівців з кібербезпеки. Щоб зрозуміти важливість теми – читайте більше новин про цифрову безпеку.

Практики