Керівники українських компаній тепер відповідають власним майном за борги своїх підприємств

Керівники українських компаній тепер відповідають власним майном за борги своїх підприємств

21 жовтня 2019 року почав діяти Кодекс України з процедур банкрутства. Серед важливих новел документу –  погашення заборгованості за рахунок грошей та майна керівників підприємств-боржників.

За положеннями кодексу, підприємство-боржник зобов’язано звернутися до суду, якщо активів вистачає тільки для розрахунку з одним з кредиторів, а для розрахунку з іншими активів недостатньо.

Підприємство має у місячний термін подати заяву про відкриття справи про банкрутство. І цей обов’язок Кодекс покладає саме на керівника. Згідно п.6 ст.34 Кодексу, разі  порушення цієї вимоги, директор буде нести солідарну відповідальність перед кредиторами.

За словами Івана Балицього, радника адвокатської компанії «Соколовський і партнери», керівника практики антикризового управління активами та банкрутства, директори компаній тепер повинні особливо уважно слідкувати за фінансовим станом підприємства. «Якщо ж будуть виявлені ознаки банкрутства, звертатися у місячний термін до засновників та господарського суду з заявою», – зазначив він.