Форму повідомлення про укладення гіг-контракту оновлено

Форму повідомлення про укладення гіг-контракту оновлено

Консультує Вероніка Данилевич, старший юрист, адвокат адвокатської компанії «Соколовський і партнери»

28 липня 2022 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 26.07.2022 р. № 835 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413» (далі – Постанова №835), якою затверджено нову форму повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту. Слід зазначити, що Постанова №835 містить зміни лише до форми повідомлення про прийняття на роботу, а саме:

  • графа 9 «Номер наказу або розпорядження про прийняття на роботу» тепер не заповнюється у разі укладення гіг-контракту/цивільно-правового договору;

  • графа 10 отримала уточнену назву «Дата видання наказу або розпорядження про прийняття на роботу/дата укладення гіг-контракту/дата укладення цивільно-правового договору»;

  • фразу «працівники на підставі цивільно-правових договорів» замінено на слова «особи на підставі цивільно-правових договорів»;

  • повідомлення доповнено новою виноскою «***» такого змісту: «*** Не заповнюється у разі укладення гіг-контракту / цивільно-правового договору».

Що стосується резидентів «Дія City», то для них виключена необхідність надавати відомості, які відсутні у останнього, а саме номер наказу або розпорядження про укладення гіг-контракту.

Данилевич Вероніка звернула увагу на суттєву проблему запровадження нової форми  повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту: 

«Зміни до форми повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту стосується усіх роботодавців, крім резидентів «Дія City».  ІТ-підприємцям слід звернути увагу на один нюанс - податківці поки не оприлюднювали нові форми повідомлення в електронному кабінеті та системах подачі звітності. Це може стати великою проблемою для підприємств, оскільки починаючи з 28 липня 2022 року стара форма втратила чинність. Натомість нова форма ще не підтягнута в системах подачі звітності.  Звісно, це може призвести до нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну подачу повідомлення. Сума штрафу, станом на сьогодні, складає одну мінімальну заробітну плату за кожного працівника, стосовно якого це порушення скоєно».

Автор
Вероніка Данилевич
Старший юрист. Адвокат