Експерти «Соколовський і партнери» виступили на круглому столі з питань оподаткування при ліквідації банкрута

Експерти «Соколовський і партнери» виступили на круглому столі з питань оподаткування при ліквідації банкрута

 

4 березня 2019 року Тетяна Лисовець, старший партнер адвокатської компанії “Соколовський і партнери”, голова Комітету Асоціації правників України з податкового та митного права та Іван Балицький, радник «Соколовський і партнери», керівник практики з антикризового управління активами та банкрутства, взяли участь у круглому столі «Обговорення застосування природи податкових зобов’язань, які виникають при ліквідації банкрута». Йшлося про нагальну проблему сфери банкрутства – практику застосування абз. 4 ч.1 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» Державною фіскальною службою, а також про практику вирішення цієї категорії спорів Верховним судом.

У круглому столі взяли участь судді Верховного суду України, представники Міністерства юстиції України, Державної фіскальної служби України та відомі юристи, що практикують у сфері банкрутства та податкового права.

Дискусія точилася навколо трьох основних питань:

1) Чи можуть виникати у банкрутів додаткові податкові зобов’язання в процедурі ліквідації?

2) Яку природу вони мають і як співвідносяться між собою: поточні, додаткові чи інші?

3) Необхідність формування єдиного підходу на практиці під час визначення природи таких зобов’язань.

«Досі не можна однозначно стверджувати – податкові зобов'язання, що виникають в процедурі банкрутства — це соціальна справедливість чи надмірний тягар для боржника і втрати для кредитора?  Відповідь і не може бути однозначною, тому що законодавство з цього питання дуже суперечливе. Тому сьогодні ми зібралися за круглим столом, щоб арбітражні керуючі та податкові адвокати поділилися з суддями Верховного Суду проблемами, що виникають при «поєднанні» банкрутства і податків.  А щодо законодавчого врегулювання цього питання всі надії – на Верховний Суд», — відзначила Тетяна Лисовець.