Експерти «Соколовський і партнери» розповіли про актуальну судову практику у податкових спорах

Експерти «Соколовський і партнери» розповіли про актуальну судову практику у податкових спорах

5 листопада 2019 року Тетяна Лисовець, старший партнер «Соколовський і партнери», голова Комітету Асоціації правників з податкового та митного права виступила модератором засідання комітету «Актуальна судова практика у податкових спорах».

Іван Балицький, радник, керівник практики з антикризового управління активами та банкрутства «Соколовський і Партнери» виступив спікером заходу з темою про оподаткування витрат на паливно-мастильні матеріали. Іван узагальнив останню судову практику Верховного Суду та роз’яснив слухачам найбільш актуальні питання, зокрема, звернув увагу, що на разі виплата коштів та видача пального, що пов’язана з витратами працівників у комерційних інтересах товариства, є фактично відшкодуванням витрат, пов’язаних з діяльністю товариства. А відсутність нотаріального посвідчення договорів оренди транспортних засобів не спростовує обставини щодо використання виданого для роботи автотранспортних засобів палива у межах господарської діяльності товариства.

Також під час засідання була проаналізована судова практика щодо трансфертного ціноутворення. Мова йшла про те, що найближчим часом очікується збільшення негативної практики у справах по суті. Зокрема тому, що Верховний суд, як правило, посилається на законодавство, прийняте вже після здійснення конкретних операцій підприємством, а тому статистика свідчить, що Верховний Суд частіше приймає рішення на користь контролюючих органів.

Практики