Експерти «Соколовський і партнери» обговорили блокування реєстрації податкових накладних

Експерти «Соколовський і партнери» обговорили блокування реєстрації податкових накладних

11 червня 2019 року експерти «Соколовський і партнери» – Тетяна Лисовець, старший партнер «Соколовський і партнери», голова Комітету Асоціації правників України (АПУ) з податкового та митного права та Наталія Куріленко, керівник податкової практики «Соколовський і партнери» взяли участь у круглому столі «Актуальні проблеми реєстрації податкових накладних». Тетяна Лисовець виступила модератором заходу, а Наталія Куріленко – спікером.

На кругломуі шукали шляхи вирішення дуже болючої для платників податків та дуже поширеної проблеми – блокуванню реєстрації податккових накладних та внесення підприємства до списку ризикових. До розмови були запрошені представники Державної фіскальної служби, зокрема, представники Головного управління Державної фіскальної служби України ДФС в м. Києві та представники Головного управління ДФС в Київській області, представники Громадської ради при ДФС, відомі податкові адвокати.

Учасники круглого столу особливу увагу приділили таким питанням:

  • критерії ризикованості платників податків та їх застосування;

  • правовий статус даних, вказаних в переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризикованості. Способи виключення суб’єкта господарювання з переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризикованості;

  • подання документів і пояснень до відповідної комісії контролюючого органу  - безрезультативна формальність чи реальний спосіб розблокувати реєстрацію податкової накладної?

  • своєчасність реєстрації податкових накладних та відповідальність: хто насправді здійснює реєстрацію податкових накладних та повинен за це відповідати, а також чи забезпечено виконання такого обов’язку належним функціонуванням ЄРПН?

За підсумками обговорення Тетяна Лисовець зазначила: «Відмова у реєстрації податкових накладних - справжня біда для бізнесу. Якщо компанія включена до переліку платників податків, що мають ознаки ризикованості, реєстрація його податкових накладних стає схожою на проходження семи кіл пекла. Потрапити до нього просто, значно складніше добитись виключення. Ми як податкові адвокати бізнесу повинні зробити все посильне, щоб допомогти платникам податків. Тому за результатами сьогоднішнього обговорення Комітет АПУз податкового та митного права  звернеться до голови Державної податковоі служби з пропозиціями, які, на наш погляд, впорядкують ряд важливих процедур і знизять дискрецію фіскалів в цьому питанні». 

Практики