ДФС дозволила зберігати пальне в резервуарах рухомого майна без ліцензії

ДФС дозволила зберігати пальне в резервуарах рухомого майна без ліцензії

1 липня 2019 року набрав чинності Закон України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі - Закон № 2628) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон №481), зокрема, запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Так як раніше норми Закону №481 не конкретизували , які ємності підпадають під дію Закону №481, а які ні, виникало багато питань щодо необхідності отримання ліцензії на зберігання пального, яке перебуває в баці транспортних засобів. З цього питання 16.08.2019 року Державна фіскальна служба України, на офіційному порталі ДФС України опублікувала лист, де розтлумачила зміни, що були внесені до Закону №481 з даного питання.

Так, пoчинаючи з 1 липня 2019 року, всі суб’єкти гoсподарювання, які планують здійснювати гoсподарську діяльність пoв’язану з виробництвoм, зберіганням, oптовою та/або роздрібною торгівлею пальним зобов’язанні оформити ліцензію.

Виключенням є окремі випадки, коли ліцензія на право зберігання пального не отримується. До них належать всі бюджетні установи, а також суб’єкти господарювання, що виробляють пальне для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах, і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Помічник адвоката Данилевич Вероніка вважає, що тлумачення ДФС України змін до Закону № 2628 це, звичайно, позитивне явище. Разом з тим, підприємцям треба бути обережнішими, оскільки даний лист не може бути юридичною підставою для звільнення від обов’язку отримання ліцензії на право зберігання пального, так як, не є податковою консультацією в розумінні Податкового кодексу України. Тому, до появи узагальнюючої консультації, затвердженої Міністерством фінансів України, радимо звертатись до контролюючих органів з індивідуальними податковими консультаціями з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Практики