З липня 2017 року аліменти можливо стягувати без судової тяганини

З липня 2017 року аліменти можливо стягувати без судової тяганини

На початку липня 2017 року набрали чинності зміни, внесені до Сімейного Кодексу України. Цими змінами надано можливість тому із батьків або іншому законному представнику дитини, разом з яким проживає дитина, отримати рішення суду про стягнення аліментів за спрощеною процедурою і без оплати судового збору.
Так, натепер, законом передбачено, що питання про стягнення аліментів може бути вирішено судом, шляхом задоволення поданої до суду заяви про видачу судового наказу.  Це значно скорочує час на отримання рішення у вигляді судового наказу про стягнення аліментів, оскільки питання щодо видачі судового наказу вирішується суддею одноособово на підставі поданої заяви без проведення судових засідань.

Проте, не дивлячись на запровадження нового підходу до болючого питання, багато осіб, як і раніше, продовжують звертатися до суду із позовними заявами про стягнення аліментів, прирікаючи себе таким чином на судову тяганину.

Тож адвокат "Соколовський і Партнери" з сімейних спорів Тетяна  Філатова наголошує, що у разі звернення до суду із вимогою про стягнення аліментів у мінімальному розмірі, доцільно подавати заяву про видачу судового наказу, а не позовну заяву.

Але, перед зверненням до суду необхідно визначитися, в який спосіб буде відбуватись стягнення: або у частці від доходу або у твердій грошовій сумі. За судовим наказом може бути стягнуто на одну дитину аліменти або у розмірі однієї чверті половини заробітку (доходу) платника аліментів, або у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Довідка. Станом на 2017 рік прожитковий мінімум на дитину становить:
- для дитини віком до 6 років з 01травня пo 30 листопада 1426 грн., з 01 грудня - 1492 грн.;
- для дитини вікoм від 6 до 18 років з 01 травня пo 30 листопада 1777 грн., з 01 грудня - 1860 грн.