Прийнято Закон України “Про електронні довірчі послуги”

Прийнято Закон України “Про електронні довірчі послуги”

05.10.2017 Верховною Радою України було прийнято у другому читанні Закон України «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон).
Вказаним Законом визначено правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, врегульовано права та обов’язки суб’єктів правовідносин у сфері електронних довірчих послуг, а також законодавчо закріплено правові та організаційні засади здійснення електронної ідентифікації.
Зокрема, електронною довірчою послугою є послуга, яка надається для забезпечення електронної взаємодії двох або більше суб’єктів, які довіряють надавачу електронних довірчих послуг щодо надання такої послуги. До складу електронних довірчих послуг входять:

- створення, перевірка та підтвердження удосконаленого електронного підпису чи печатки;
- формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката електронного підпису чи печатки;
- формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката автентифікації веб-сайту;
- формування, перевірка та підтвердження електронної позначки часу;
- реєстрована електронна доставка;
- зберігання удосконалених електронних підписів, печаток, електронних позначок часу та сертифікатів, пов’язаних з цими послугами.

Електронні довірчі послуги можуть надаватися як кожна окремо так і в сукупності виключно кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг. Статус кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг набувається юридичною особою або фізичною особою-підприємцем після її внесення до Довірчого списку.

Закон України «Про електронні довірчі послуги» набирає чинності через рік після дня його опублікування, що відбудеться після підписання його Президентом України. З дати набрання чинності Законом України «Про електронні довірчі послуги» втратить чинність Закон України «Про електронний цифровий підпис».

На думку юрисконсульта адвокатської компанії «Соколовський і Партнери» Назарія Адамчука, прийняття вказаного закону значною мірою підвищить інвестиційну привабливість України та спростить життя громадян України, адже вказаний Закон забезпечує правове підґрунтя для укладення угод чи отримання адміністративних послуг не виходячи з дому та застосовуючи новітні технології.