Збір та фіксація електронних доказів у кримінальному провадженні

У великому спеціалізованому магазині, в якому працюють 90 співробітників, адміністрація звернула увагу на шахрайські дії групи осіб, яка складалася з касирів і охоронців. Шахрайські дії полягали в привласненні грошей покупців у випадкуі, коли покупці не вимагали або забували взяти касовий чек на товар. Касири чек не пробивали, а анулювали його. Таким чином, гроші не йшли в касу підприємства. Ці факти були зафіксовані системою відеоспостереження магазину, що складалася з 13 камер і відеореєстратора з цифровим носієм.

В даному кримінальному провадженні дуже важливо було правильно зібрати і зафіксувати електронні докази (відеофайл процесу здійснення кримінального злочину, записаний на цифровий носій). Необхідно було технічно і юридично правильно переписати (з фіксацією часу запису відеофайлу) цифрову інформацію з відеоносія, використовуючи програмне забезпечення. Далі необхідно було всі ці електронні докази з юридичної та технічної точки зору правильно передати до слідчих органів. На підставі зібраних адвокатами "Соколовський і партнери" доказів було відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст 191 КК України "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем" і компанія була визнана потерпілою.

В рамках цього кримінального провадження шістьма фігурантами справи була визнана вина і з ними були укладені угоди зі слідством. Магазину було відшкодовано всю матеріальну шкоду.

 

Юристи
Тетяна Лисовець
Старший партнер. Адвокат. Керівник судової практики