Відновлення платоспроможності підприємства

Клієнт адвокатського об'єднання дізнався про те, що відносно підприємства порушено справу про банкрутство. Для вивчення причин, які стали підставою для порушення справи про банкрутство, визначення можливості захистити права акціонерів, оцінки ступеня неплатоспроможності підприємства та відновлення його роботи, перспектив розвитку ситуації в справі про банкрутство, клієнт звернувся за правовою допомогою.

Після вивчення матеріалів справи, аналізу наданих документів, інформації з відкритих джерел, адвокати і фахівці адвокатського об'єднання «Соколовський і партнери» виявили ознаки необґрунтованого розміру вимог деяких з кредиторів і факти, що дозволяють припустити навмисне доведення підприємства до банкрутства.

Після здійснення ряду дій, учасником у справі про банкрутство було оскаржено призначення арбітражного керуючого розпорядником майна підприємства-боржника, бездіяльність розпорядника майном, дії кредиторів і розмір вимог кредиторів.

В результаті судом був замінений арбітражний керуючий, виявлені недоліки проведення інвентаризації майна і майнових прав підприємства, знайдені додаткові активи (майно та майнові права) боржника, зменшені вимоги кредиторів на 54 млн грн – з 75 млн грн до 19 млн грн.

Таким чином, розмір вимог кредиторів став порівняний з вартістю активів боржника і кардинально змінений статус боржника у справі про банкрутство. Підприємство зі стану потенційного банкрута стало інвестиційно привабливим, що зробило можливим залучення інвестицій для відновлення платоспроможності підприємства, відновлення його роботи, створення робочих місць і, в подальшому, дало підставу акціонеру розраховувати на отримання прибутку від своєї участі в підприємстві.

В іншому випадку, підприємство було б ліквідовано, виробнича діяльність припинилася, все майно підприємства було б вкрадено і розпродано в ліквідаційній процедурі за мізерною вартості, що виключало отримання акціонером будь-яких доходів.

 

Юристи
Іван Балицький
Керівник практики з антикризового управління активами і банкрутства. Радник. Адвокат