Стягнення заборгованості через процедуру банкрутства

До адвокатської компанії звернувся клієнт з проблемою стягнення боргу на суму 8 100 000 грн за договором поставки. Клієнт виграв судовий спір зі своїм боржником, отримав наказ господарського суду про стягнення суми заборгованості в розмірі 8 100 000 грн. Клієнт подав виконавчий документ до виконавчої служби. Протягом 4 місяців виконавці не змогли примусово стягнути заборгованість.

Адвокати «Соколовський і партнери» запропонували використати для стягнення боргу процедуру банкрутства. Проаналізувавши ситуацію, юристи з'ясували, що за останні 8 місяців боржник продав 7 вантажних автомобілів і квартиру, яку він використовував під офіс. Далі адвокати звернулися до господарського суду із заявою про відкриття процедури банкрутства. Суд відкрив справу. Згідно ст. 20 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», угоди, укладені боржником по відчуженню майна, протягом року до початку процедури банкрутства, метою яких було приховати це майно від кредиторів, можуть бути визнані недійсними. Боржник машини і квартиру продав за дуже заниженими цінами.

Представляючи в суді інтереси клієнта-ініціюючого кредитора, адвокати «Соколовський і партнери» подали заяву про визнання недійсними зазначених договорів. Представники боржника вийшли на переговори з адвокатами «Соколовський і партнери» і запропонували повернути суму заборгованості перед клієнтом шляхом переведення боргу на інше підприємство. В результаті борг був погашений, в рамках процедури про банкрутство було укладено мирову угоду.

 

Юристи
Іван Балицький
Керівник практики з антикризового управління активами і банкрутства. Партнер. Адвокат