Стягенння заборгованості через процедуру банкрутства

До адвокатської компанії «Соколовський і партнери» звернувся клієнт з проханням надати юридичну допомогу зі стягнення заборгованості в розмірі близько 3 500 000 грн. Адвокати звернулися до суду, отримали рішення, подали в виконавче провадження, яке тривало 5 місяців.

В цей же момент власники боржника прийняли рішення про ліквідацію юридичної особи. Згідно ч. 1, ч. 6 ст. 95 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», якщо вартість майна боржника, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, такий боржник ліквідується в порядку, передбаченому Законом «Про банкрутство». В цьому випадку ліквідатор зобов'язаний звернутися до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

Якщо власник майна боржника, керівник, ліквідатор не здійснили таку дію, вони несуть солідарну відповідальність по незадоволеним вимогам кредиторів, тобто, відповідають всім своїм майном. Адвокати «Соколовський і партнери», дізнавшись про початок ліквідаційної процедури боржника, повідомили представників боржника та порушення ст. 95 Закону. В результаті переговорів борг клієнтові «Соколовський і партнери» був повернений.

Юристи
Владислав Соколовский
Адвокат. Керуючий партнер