Тетяна Лисовець про повноваження податкової міліції

Тетяна Лисовець про повноваження податкової міліції

«Закон і Бізнес», № 8 (1306) 25 лютого — 3 березня 2017 року. Коментар до статті «Милицию видишь? А ее нет».

Тетяна ЛИСОВЕЦЬ, старший партнер АК «Соколовський і партнери»:

— Відповідно до Конституції, положення якої є нормами прямої дії, органи державної влади повинні діяти тільки в межах повноважень, визначених Конституцією та законами України. З 1 січня 2017 року законодавець позбавив податкову міліцію повноважень. 

Проте керівництво ДФС і навіть Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики відмовляються це визнавати. Судова система ще не до кінця висловила свою позицію. Тому розраховувати на те, що всі зібрані податковою міліцією на момент її нелегітимності докази будуть визнані недопустимими, наївно. Мало того, надання платником податків за запитом слідчого податкової міліції документів у майбутньому позбавить його можливості визнання їх недопустимими доказами, оскільки вважатиметься, що документи надані добровільно.

Отже, наразі є всі підстави пропонувати клієнтам не виконувати вимог, які надходять від слідчих відділів (управлінь) фінансових розслідувань органів ДФС. Однак я не радила б такі вимоги ігнорувати. Краще надати обґрунтовану письмову відмову з посиланням на Конституцію та практику Європейського суду з прав людини. Це в майбутньому надасть перевагу під час оскарження вчинених податковою міліцією дій.

Повна версія статті