Ігор Шевченко про законодавче регулювання криптовалют

Ігор Шевченко про законодавче регулювання криптовалют

Журнал «Український юрист», № 1-2 (січень-лютий) 2017 року. Коментар до дискуссії «Вимір валют. Коли криптовалюта буде прирівняна до грошової одиниці в Україні та світі?»

Ігор ШЕВЧЕНКО, радник, керівник IT/IP-практики АК «Соколовський і Партнери»:

«Я не вірю в перспективи законодавчого регулювання обігу криптовалют. Самі принципи, закладені розробниками у криптовалюту, передбачають її стійкість до спроб різного роду регуляції, адже обіг регулюється лише математичними алгоритмами.

Тому представники держави повинні розуміти, що тут немає можливості діяти з позиції сили, інакше можна досягнути ефекту, протилежного бажаному. Проте стимулювати обіг криптовалют у такій сфері, як, наприк­лад, смартконтракти, навпаки, потрібно.

Але до цього держава має нарешті зрозуміти, що криптовалюти — це об’єктивна реальність, і надати їм юридичне визначення (ввести їх у правове поле), наприклад для того, щоб мати можливість законно збирати податки хоча б з тих, хто має бажання їх заплатити, адже деякі свідомі депутати навіть внесли біткойни в свої електронні декларації, проте судова практика така, що суди навіть не визнають їх майном. Держава має побачити всі плюси криптовалют і серед перших почати їх використовувати. Враховуючи впроваджені на сьогодні державою проекти на основі блокчейну, є сподівання на лібералізацію ставлення і до криптовалют».

Повний текст дискусії тут