Владислав Филатов о Кодексе процедур банкротства

Владислав Филатов о Кодексе процедур банкротства

В ексклюзивному коментарі для інформаційного порталу «Банкрутство & Ліквідація» партнер адвокатської компанії «Соколовський і Партнери», керівник практики з реструктуризації заборгованості та банкрутства Владислав Філатов дав свою оцінку проекту Кодексу з процедур банкрутства.

Редакція:  Як ви оцінюєте необхідність створення такого окремого Кодексу?

Владислав Філатов:  Нарешті, в Україні буде законодавчо врегульовано питання неплатоспроможності фізичних осіб. Нагальна потреба у впровадженні такого регулювання існує не перший рік. З урахуванням розподілу судових процедур на банкрутство юридичних осіб, так зване корпоративне банкрутство, та відновлення платоспроможності фізичних осіб, так зване споживче банкрутство, цілком логічно і мотивовано виглядає створення окремого Кодексу, який, відповідно, складається з двох книг і забезпечує правове регулювання суспільних відносин у сфері неплатоспроможності. Загалом, я позитивно ставлюся до впровадження кодифікації та новацій банкрутства. Але, осторога та побоювання у мене є до юридичної техніки написання новел, їхньої імплементації та подальшого формування відповідної судової практики.

Редакція:  Запропонований документ може вирішити проблемні питання ринку?

Владислав Філатов:  Під час практичного застосування положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» було виявлено чимало недоліків. Проблеми неодноразово обговорювалися та детермінувалися на численних семінарах, конференціях, круглих столах. Більшість цих питань, так чи інакше враховано під час опрацювання положень законопроекту 3132Д, який покладений в основу Кодексу. Зокрема, ним усуваються дефекти та прогалини щодо черговості оплати винагороди арбітражному керуючому і відшкодування витрат, пов'язаних із розглядом справи, встановлюються нові правила для визначення строків провадження та умов продажу майна, розподіляються повноваження між зборами кредиторів та комітетом кредиторів.

Полный текст здесь.